News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

V LIBERTY Ostrava vyrobili trubky pro jedno z největších ropných polí na světě

Ostrava 31. března 2020 – LIBERTY Ostrava na konci března dokončila významnou zakázku na výrobu 11 kilometrů ocelových bezešvých trubek, které jsou určeny pro ropné pole West Qurna na jihu Iráku. To patří k největším ropným nalezištím na světě. Trubky jsou vyrobeny z vysokojakostní oceli s vysokou odolností.

„Projekty pro společnosti zabývající se těžbou ropy patří mezi ty nejnáročnější jak z pohledu technického provedení, tak i průběhem celkové realizace. To, že jsme zakázku úspěšně dokončili, je důkazem kvality našich produktů a služeb,“ říká Martin Klosko, ředitel závodu rourovny v LIBERTY Ostrava.

Naftové trubky musí oproti jiným druhům produktů splňovat ty nejpřísnější parametry a podstoupit řadu testů, které mimo jiné potvrdí, že použitý materiál k jejich výrobě obstojí například i v kyselém prostředí bohatém na sirovodík. Bezešvé trubky vyrobené pro ropné pole v Iráku jsou z vakuované oceli a jsou opatřeny izolací do 80°C.

„Kvalitu vyráběných trubek jsme museli potvrdit řadou zkoušek, které byly pro získání zakázky klíčové. Zkoušky probíhaly dokonce za účasti dvou přejímacích společností nominovaných ze strany konečného uživatele,“ dodává Libor Kubíček, specialista na testování trubek v LIBERTY Ostrava.

Ropné pole West Qurna (Phase II) s obsahem až 14 miliard barelů ropy se rozkládá na ploše o velikosti 340 km2 spadá pod státní podnik Iraq National Oil Company, který se zabývá těžbou ropy na jihu Iráku ve spolupráci s nadnárodní společností Lukoil.

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel Group, která je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC. Sídlí v Londýně a působí v 10 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši 20 miliard USD.

1

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >