News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

LIBERTY Ostrava kvůli koronaviru dočasně sfouká vysokou pec č. 2

Ostrava 16. dubna 2020 – LIBERTY Ostrava dočasně sfouká vysokou pec č. 2. Společnost tak rozhodla po vyhodnocení současných podmínek na trhu ovlivněných šířením koronaviru. Vysoká pec č. 3 zůstane i nadále v provozu. Opatření, které bude trvat do konce srpna, umožní omezit výrobu surového železa o 20 % a snížit skladové zásoby oceli, čímž ostravské huti pomůže se lépe přizpůsobit výraznému ochlazování ocelářského trhu v Evropě. Nové opatření zajistí zachování provozní a obchodní flexibility podniku tak, aby se dokázal efektivně adaptovat na změny poptávky zákazníků. Snížení výroby zvládne huť bez propouštění.

Nadcházející období roku bývá vrcholem stavební sezóny s největším odbytem oceli na stavbách. Nyní se ale situace vyznačuje velkou nestabilitou a nejistotou ohledně dalšího vývoje. Zákazníci Liberty Ostrava hlásí o 30 % nižší poptávku.

“LIBERTY Ostrava může v současné situaci naplno využít své flexibility. Sfoukání vysoké pece pečlivě připravujeme již několik týdnů a dokončíme jej na konci dubna. Návrat pece do plného provozu plánujeme koncem srpna, ale pokud to situace na trhu dovolí, o měsíc jej uspíšíme,“ říká Pascal Genest, generální ředitel LIBERTY Ostrava a dodává: „Pandemie COVID-19 narušila fungování evropského ocelářského průmyslu a navazujících odvětví. I nadále ale budeme schopni plnit současné i budoucí potřeby našich zákazníků.“

Vysoká pec č. 2 bude po sfoukání v udržovacím režimu, což umožní její opětovné uvedení do provozu, jakmile se situace na trhu zlepší. Opatření bude mít dopad na přibližně 400 zaměstnanců, tedy méně než 7 %. Ty huť využije v jiných provozech, kde má v současnosti nedostatek pracovních sil, a část zaměstnanců, pro které nenajde využití, bude doma z důvodu překážek na straně zaměstnavatele se 70% mzdou a bude pravidelně střídána, aby dopad opatření na jednotlivé pracovníky a jejich rodiny byl co nejmenší.

I přes tato opatření pracuje LIBERTY Ostrava na realizaci strategických investic oznámených letos v únoru. V průběhu dubna podá dokumentaci k posouzení vlivu na životní prostředí pro nové hybridní pece na Ministerstvo životního prostředí a předpokládá, že pokud úřady vydají ve zrychleném režimu všechna potřebná povolení, budou obě hybridní pece postaveny a uvedeny do provozu v roce 2022.

„Navzdory současné pandemii zůstáváme ohledně budoucnosti ostravské huti pozitivní. Usilovně pracujeme na realizaci strategických investic, abychom mohli plnit potřeby našich zákazníků v regionu střední Evropy i v budoucnosti,“ dodává Genest.

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel Group, která je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC. Sídlí v Londýně a působí v 10 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši 20 miliard USD.

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >