News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

LIBERTY Steel Group jmenuje nové vedení a nezávislé členy představenstva

15. dubna 2020

Nově vytvořené představenstvo, kterému předsedá Sanjeev Gupta, dohlíží na strategii a investice. Nyní se zaměřuje především na zvládnutí dopadů nemoci COVID-19

Roland Junck nově jako prezident a prozatímní generální ředitel LIBERTY Steel v Evropě a Velké Británii

Do představenstva skupiny LIBERTY Steel Group byli jmenování nezávislí členové, kteří přinášejí společnosti externí odborné znalosti

Greg Jones z InfraBuild podniku Liberty je jmenován generálním ředitelem společnosti LIBERTY Steel USA a jeho novou rolí bude dohlížet na transformaci podnikání firmy

LIBERTY Steel Group, která nyní dokončuje konsolidaci svých podniků po celém světě, dnes oznámila vytvoření nového představenstva. To bude dohlížet na strategii a investice skupiny včetně plnění cíle společnosti stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální.

Skupině bude předsedat Sanjeev Gupta. Jeho tým byl vybrán jak z řad společností spadajících pod GFG Alliance, tak z řad nezávislých ředitelů, kteří do skupiny přinášejí externí odborné znalosti. Nově sestavené představenstvo se nyní zaměří na ekonomické dopady způsobené pandemií COVID-19 a zároveň zajistí, aby byla společnost připravena na zotavení z této situace.

„Je to pro nás důležitý krok v době, kdy dokončujeme konsolidaci ocelářských podniků GFG Alliance do skupiny LIBERTY Steel Group. Nový tým, který jsme sestavili, je složen z nejzkušenějších lidí z našeho oboru. Představenstvo LIBERTY Steel Group se v tuto chvíli zaměří na situaci ohledně pandemie COVID-19 a dopad této krize na naše zaměstnance, výrobu a zákazníky. Cílem bude zajistit, aby byla skupina dobře připravena na zotavení,“ říká Sanjeev Gupta, výkonný předseda LIBERTY Steel Group.

Výrobním ředitelem LIBERTY Steel Group se stává Arnaud de Weert, který byl donedávna generálním ředitelem hliníkářské skupiny ALVANCE Aluminium. Ekonomickým ředitelem skupiny zůstává V. Ashok, který nastoupil do společnosti v roce 2019.

Dohled nad mezinárodními provozy budou provádět dva regionální prezidenti. Na Austrálii a USA bude dohlížet Daksesh Patel, který bude pokračovat ve své paralelní roli výkonného a generálního ředitele InfraBuild v Austrálii.

Na LIBERTY Steel ve Velké Británii a Evropě bude dohlížet Roland Junck, vysoce zkušená osobnost ocelářského průmyslu. V minulosti zastával funkci generálního ředitele ArcelorMittal a předsedy představenstva British Steel.

LIBERTY Steel Group také jmenuje dva nezávislé ředitele. Ray Horsburgh, australský veterán z podnikatelského a ocelářského průmyslu se připojí k představenstvu jako nezávislý ředitel společně s Paulem Struijkem, který je odborníkem na přírodní zdroje a těžební sektor a má rozsáhlé zkušenosti po celém světě.

„Jsem potěšen, že Daksesh Patel souhlasil s převzetím dalších povinností nad rámec své role výkonného a generálního ředitele InfraBuild. S potěšením vítáme Rolanda Juncka, skutečnou osobnost našeho oboru, jehož poznatky a zkušenosti budou neocenitelné. Společně s našimi nově jmenovanými nezávislými řediteli Rayem Horsburghem a Paulem Stuijkem máme mimořádně zkušené představenstvo, které pomůže naši společnost velmi posunout,“ dodává ke změnám Sanjeev Gupta.

Představenstvo společnosti se nyní bude skládat z následujících členů:

• Sanjeev Gupta, výkonný předseda a generální ředitel LIBERTY Steel Group
• V. Ashok, ekonomický ředitel LIBERTY Steel Group
• Arnaud de Weert, výrobní ředitel LIBERTY Steel Group
• Roland Junck, prezident and dočasný generální ředitel LIBERTY Steel Europe & UK
• Daksesh Patel, prezident LIBERTY Steel Australia & USA
• Ray Horsburgh AM, nezávislý ředitel
• Paul Struijk, nezávislý ředitel

Podrobné životopisy jsou k dispozici zde LIBERTY Steel Group Board

V rámci nové struktury řízení je generálním ředitelem společnosti LIBERTY Steel USA jmenován Greg Jones. Ten pracuje pro LIBERTY Steel v Austrálii a jejího předchůdce již 13 let. Za svou kariéru ve společnosti figuroval na vysokých ekonomických a obchodních pozicích, naposledy jako generální ředitel InfraBuild Wire, kde dohlížel na obchodní výsledky firmy. Kvůli nové pozici se přemístí se svou rodinou do USA.

Konsolidovaná LIBERTY Steel Group bude zapsána do obchodního rejstříku v Singapuru a její účetní závěrka bude k 31. březnu 2020. Díky tomu bude první sada konsolidovaných účetních výkazů odrážet normalizované výsledky podniku vzhledem ke krizi způsobené nemocí COVID-19. Auditorem skupiny LIBERTY Steel Group je jmenována společnost Baker Tilly International.

LIBERTY Steel Group je v nyní osmým největším výrobcem oceli na světě mimo Čínu a zaměstnává 30 000 lidí ve Velké Británii, Evropě, Austrálii a USA.

LIBERTY Steel Group je součástí GFG Alliance, do níž spadá skupina globálních podniků patřících Sanjeevu Guptovi a jeho rodině. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC. Sídlí v Londýně a působí v 10 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši 20 miliard USD. GFG Alliance je lídrem v udržitelném průmyslu s cílem stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální.

Kontakty pro média

1

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >