News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

LIBERTY Ostrava pomůže zaměstnancům zlepšit kondici

Ostrava 6. března 2020 – Huť LIBERTY Ostrava zahájila ve spolupráci s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou pilotní program Buď FIT, jehož cílem je pomoci zaměstnancům zlepšit kondici i zdravotní stav. Program pro 10 odhodlaných, kteří budou na dosažení svého cíle půl roku spolupracovat s nutriční specialistkou, má motivovat i ostatní zaměstnance huti k tomu, aby změnili svou životosprávu a do programu zařadili vhodné cvičení. Buď FIT není prvním velkým programem zaměřeným na zdraví zaměstnanců, už před pěti lety huť podpořila všechny, kteří chtěli pomoci s odvykáním kouření, a stala se nekuřáckou firmou.

„Podle měření specialisty je největším problémem našich zaměstnanců zvýšené procento tělesného tuku. To může přinést spoustu zdravotních problémů. Proto jsme vybrali deset odhodlaných pracovníků, kteří budou mít veškerou podporu, aby se dostali do kondice a ukázali ostatním, že to jde,“ říká Veronika Muroňová, personální ředitelka v LIBERTY Ostrava. U některých to může znamenat zásadní redukci váhy, u jiných zlepšení fyzičky.

Buď FIT byl spuštěn v únoru. Po dobu šesti měsíců bude zaměstnancům pomáhat k dosažení jejich mety nutriční specialistka. „S každým účastníkem jsme si stanovili reálný cíl, nastavili individuální jídelníček a pohybový plán. Všichni jsou odhodláni pracovat na tom, aby se cítili lépe,“ popisuje první setkání se svými svěřenci nutriční specialistka Dagmar Pifková.

Na deseti zaměstnancích, jejichž snahu a pokroky budou moci sledovat i ostatní pracovníci, chce huť ukázat, že v každém věku a v každé kondici je možno na sobě začít pracovat a najít cestu k trvale zdravějšímu životnímu stylu. „Mám 52 let, kdysi jsem dělal karate, ale dnes už mám problém při jakékoli fyzické námaze. Také navštěvuji dietologa kvůli cukrovce. Trénuji malé děti florbal a chtěl bych jim fyzicky stačit,“ popisuje svůj cíl jeden z účastníků programu Radim Lipták z válcoven v LIBERTY Ostrava.
Pro účastníky i další zaměstnance budou připraveny pohybové aktivity pod vedením trenérky fitness a v kantýnách huti se můžou pracovníci těšit na nabídku FIT jídel.

Pro případ, že by se některému z účastníků nepodařilo svůj cíl naplnit nebo by účast v programu v jeho průběhu vzdal, si každý stanovil pokutu, mezi něž patří například příspěvek na charitu, veřejně prospěšné práce, sázení stromů, ale také třeba oholení kníru. Naopak nejúspěšnějšího účastníka huť odmění. Pokud se pilotní program ukáže jako úspěšný, LIBERTY Ostrava má v plánu jej do budoucna rozšířit.

LIBERTY Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group, která je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC. Sídlí v Londýně a působí v 10 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši 20 miliard USD.

1

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >