Tiskové zprávy

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

Plakát

„Ocel - materiál našeho bytí“ ve Velkém Světě techniky v areálu Dolních Vítkovic

Interaktivní výstava společnosti Liberty Ostrava návštěvníkům Velkého Světa techniky názorně ukáže, jak se vyrábí ocel – nedílná součást našeho života. Výstava Materiál našeho bytí vysvětlí proces výroby oceli krok za krokem a ukáže, že díky oceli je náš život mnohem jednodušší.

Hlavní exponát dlouhý 15 metrů popisuje hutní výrobu od přeměny železa na ocel přes plynulé odlévání, řezání, válcování, lisování až po finální produkt, který zde symbolizuje malá kávová lžička. Každý návštěvník si pak může svou vyrobenou lžičku odnést jako suvenýr.

Koncept výstavy a její následnou realizaci měla na starosti berlínská společnost Archimedes Exhibitions GmbH, která se podílela i na rozsáhlých expozicích Svět vědy a Svět přírody ve Světě techniky, kam dodala celkem 130 exponátů. Pro společnost Liberty Ostrava pak v rohové části druhého patra Světa techniky vytvořila na ploše 260 m2 interaktivní exponát o výrobě oceli.

Výstava obsahuje také stanoviště s kvízem, kde si dva hráči proti sobě mohou otestovat nově nabyté znalosti o hutnictví. Připraven je i fotokoutek, ve kterém se návštěvníci budou cítit jako na stavbě domu z ocelové konstrukce. Oddychnout si pak můžou v minikině, kde se dozví, kde všude kolem nás je ocel.

Říká se, že vše okolo nás je z oceli nebo bylo pomocí ocelového stroje vyrobeno. A to vůbec není nadsázka. Ocel je skutečně nejdůležitějším materiálem v našem životě. Vyrazte tedy do Velkého Světa techniky na objevnou cestu výroby oceli! Otevřeno je od pondělí do neděle od 10:00 do 18:00, v pátek a sobotu je pak prodloužená otevírací doba až do 20:00. Více podrobností včetně cen vstupného na http://stcostrava.cz/.

1

1

Foto©: Archimedes Exhibitions

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >